Zájmová činnost

Zájmová činnost má na naší škole dlouholetou tradici. Pedagogové si velmi dobře uvědomují, jak důležitá je nabídka volnočasových aktivit pro děti nejen jako prevence různých sociálně patologických jevů, ale i jako možnost rozvíjení schopností a nadání žáků. Rádi bychom našim dětem nabídli možnost zájmové činnosti přímo ve škole, aby nemusely za těmito aktivitami cestovat do Velké Bíteše.

I letos jsme využili nabídku DÓZA Velké Meziříčí k zastřešení celého projektu zájmové činnosti. Děti společně s přihláškou zaplatí roční poplatek 350,-Kč. Tento poplatek je využíván k materiálnímu vybavení kroužků a k jejich provozu. Jsme rádi, že se nám podařilo zajistit lektory pro jednotlivé obory a že většina dětí navštěvuje současně více než jeden kroužek. Připočteme-li k naší nabídce kroužků i další možnosti vyžití v naší vesnici – cvičení aerobiku, oddíl kopané, akce místního kulturního spolku, přidáme-li děti, které navštěvují Základní uměleckou školu ve Velké Bíteši a malé nadějné hokejisty, kteří trénují na ledním stadionu tamtéž, dojdeme jistě k přesvědčení, že nabídka volnočasových aktivit je tak bohatá, že nudit se nemůže vůbec nikdo. A to je moc dobře, protože smysluplné trávení volného času je základem aktivního života nejen v mládí, ale i v dospělosti.

PŘEDMĚT ROČNÍK VYUČUJÍCÍ
Sportovní hry 1. až 5. Mgr. Hana Blaťáková